calendar April 7, 2021
Գովազդային արշավները հիմնականում հաշվարկվում են կանանց համար։ Ասում են՝ կանանց շրջանում ավելի շատ են հանդիպում շոփոհոլիկները, և նրանք ավելի հակված են էմոցիոնալ գնումներ կատարելուն։ Լինի դա միֆ, թե իրականություն՝ մեր կին գործընկերները ցույց են տալիս, որ հնարավոր է ղեկավարել խանութ, կարի արտադրամաս, կարել ու ներկրել որակյալ ապրանք։ Տեսնենք օրինակներով։
Bonasens.am
"Bonasens"-ն առցանց խանութ է, որի հիմնադիրը՝ Մաննիկն է, ինքնուրույն է կառավարում ամեն ինչ։ Այնտեղ ներկայացված են հետաքրքիր գրենական պիտույքներ, դպրոցական պարագաներ, որոնք սիրով օգտագործում են նաև մեծերը։ Մաննիկը շեշտում է, որ բիզնեսի հաջող ընթացքի մեջ ընտանիքի բոլոր անդամներն ունեն իրենց ներդրումը․ նրանք զբաղվում են սոց․ ցանցերում առաջխաղացմամբ, ապրանքների ընտրությամբ, պահեստի կառավարմամբ։ Վերջինի պատասխանատուն Մաննիկի յոթամյա դուստրն է։ Դե ասեք, որ ընտանիքի անդամների հետ աշխատել չի կարելի։
Նվերներ “Bonasens.am”-ից
"Մենք մրցակիցներին ավելի շատ ընկալում ենք, որպես գործընկերներ, ավելին՝ շատերի հետ համագործակցում ենք։ Մրցակցության աճը նոր ու հետաքրքիր գաղափարների շունչ է տալիս"։
Artuyt
"Արտույտի" հիմնադիրն Արևիկն է, նրա համար առաջնային նպատակ է եղել ճանաչելի դարձնել հայկական արվեստը և՛ Հայաստանում, և՛ Հայաստանից դուրս։ Ընկերությունը զբաղվում է շարֆերի և աքսեսուարների արտադրությաբ։ Համագործակում է տարբեր թանգարանների հետ, որոնցից են Երևանի ժամանակակից արվեստի թանգարանը, Սերգեյ Փարաջանովի թանգարանը, Սուրբ Էջմիածնի թանգարանները, Երվանդ Քոչարի թանգարանը, Մատենադարանը։ Բոլոր աքսեսուարների վրա կարող եք տեսնել արվեստի հայտնի գործերը։ Իսկ քանի որ շարֆերը կրում են այնպիսի հայտնի մարդիկ, ինչպիսիք են Անգելա Մերկելն ու Քիմ Քարդաշյանը, "Արտույտի" արվեստն, իրոք, ճանաչելի է դառնում ամբողջ աշխարհում։
Նվերներ “Արտույտ”-ից
"Մանկուց երազել եմ միաձուլել արվեստը նորաձևության հետ։ Նաև բազում ճանապարհորդություններից հետո հասկացա, որ շատ կարևոր է մատչելի ներկայացնել հայկական արվեստը։ Այդպես որոշեցի ստեղծել շարֆերը"։
Lalunz
"Lalunz"-ը մասնավորապես մանկական հագուստի արտադրությամբ է զբաղվում։ Հիմնադիրը Լուսինեն է։ Անվանումը գալիս է Սյունիքի մարզից, քանի որ բրենդը ստեղծելիս ոգեշնչման աղբյուր են եղել Սյունիքի հնագույն ժայռապատկերները, արված 7500 տարի առաջ։ Լուսինեն այլևս չի պատկերացնում իր կյանքն առանց բրենդի, որը դարձել է իր երեխան։ "Lalunz"-ի առջև դրված նպատակն է՝ ապացուցել, որ հայկականը ոչնչով չի զիջում արտասահմանյանին և հնարավոր է ճանաչելի դարձնել Հայաստանը նաև նորաձևության ոլորտում։ Ըստ իրեն՝ շատ ու շատ խոչընդոտների է բախվել այս  տարիների ընթացքում, բայց կարևոր մի բան կա՝

calendar April 7, 2021
Advertising campaigns are mainly calculated for women. It is said that shopaholics are more common among women and they are more prone to make emotional purchases. Whether it's a myth or a reality, our female colleagues show that it is possible to run a shop, sewing workshop, sew and import quality products. Let's see with examples.
Bonasens.am
"Bonasens" is an online store, the founder of which is Mannik, who manages everything herself. Interesting stationery and school supplies are presented there, which are also used by adults. Mannik emphasizes that all family members have their contribution in the successful course of business They are engaged in social promotion in networks, product selection, warehouse management. Mannik's seven-year-old daughter is responsible for the latter. Tell me that you can't work with family members.
“Bonasens.am”
"We perceive our competitors more as partners, moreover, we cooperate with many. The increase in competition gives breath of new and interesting ideas."
Artuyt
The founder of "Artuyt" is Arevik, her primary goal was to make Armenian art known both in Armenia and outside of Armenia. The company is engaged in the production of scarves and accessories. Cooperates with various museums, among which are Yerevan Museum of Modern Art, Sergey Parajanov Museum, Saint Etchmiadzin Museums, Yervand Kochar Museum, Matenadaran. You can see famous works of art on all accessories. And since the scarves are worn by such famous people as Angela Merkel and Kim Kardashian, "Artuyt's" art is really becoming recognizable all over the world.
Gifts from "Artuyt"
"Since I was a child, I dreamed of merging art with fashion. Also, after many travels, I realized that it is very important to present Armenian art in an accessible way. That's how I decided to create scarves."
Lalunz
"Lalunz" is engaged mainly in the production of children's clothes. The founder is Lusine. The name comes from the Syunik region, because the ancient petroglyphs of Syunik, made 7500 years ago, were a source of inspiration when creating the brand. Lusine can no longer imagine her life without the brand that has become her child. The goal of "Lalunz" is to prove that the Armenian is not inferior to the foreign one, and it is possible to make Armenia recognizable in the field of fashion as well. According to her, she has faced many, many obstacles during these years, but there is one important thing: